2014 m. rugpjūčio 30 d., šeštadienis

Aprangos etiketas darbe

Nors dažnas pasakome, kad mums nesvarbu, ką apie mus galvoja kiti ir kaip atrodome ir tai tik mūsų reikalas, visgi, žmogaus išvaizda ir apranga aplinkiniams pasako labai daug. Kaip bebūtų,  tik įėjus į kambarį Jūsų drabužiai sudaro apie Jus pirmąjį tikrą įspūdį.
Daugelis žmonių kasdieniame gyvenime susiduria su daugybe klausimų, susijusių su drabužiais, jų spalva, forma, elegantiškumo samprata. Neretai ir gerokai reikia pasukti galvą, kuo apsivilkti einant į svarbų susitikimą, pasimatymą, net į darbą. Darbe, susitikimuose su svarbiais asmenimis, derybose, pasitarimuose ar priėmimuose kiekvienas veiklus žmogus, net ir tas kuriam nėra svarbi aplinkinių nuomonė, privalo dėvėti tik tinkamus tai progai drabužius, nes tai pagarbos kitiems ženklas.
Kad ir ką bylotų jūsų gyvenimo principai, apranga - iškalbinga žinutė. Išvaizda - stiprus pirminis vizualinis efektas, kuris nors ir dažnai yra apgaulingas, tačiau tai - pirmas dalykas, leidžiantis susidaryti nuomonę apie jus aplinkiniams. Išskirkime tris pagrindinius verslo aprangos tipus moterims:
1. Griežtas profesionalumas. Tai konservatyvi apranga - kostiumėliai, kostiuminės kelnės ir švarkas arba kukli suknelė ir klasikinis švarkas. Tokių tradiciškų verslininkės drabužių dažniausiai iš jūsų tikimasi, jei dirbate finansų ar bankininkystės srityse, arba užimate aukštas pareigas.
2. Laisvas verslo stilius. Tai šiek tiek laisvesnė griežtų kostiumėlių versija tačiau anaiptol nekasdieniška ir tokia pat profesionali. Tikriausiai Jums žinoma sąvoka - ,,business casual" (kasdieniška verslo apranga, angl.) - tai bene labiausiai paplitęs aprangos tipas visose pasaulio darbovietėse. Tai būtų - marškinukai su apykakle, medvilniniai megztiniai, klasikinės kelnės bei bateliai, taip pat suknelės, siekiančios kelius (ar ilgesnės), tokio pat ilgio sijonai.
3. Kasdieniška miesto apranga. Šis variantas biurui visai netinkamas, nors, deja, labai paplitęs. Tai drabužiai, kuriuos dėvite šiokią dieną - džinsai, marškinėliai, sportbačiai. Jie paplitę darbovietėse, nes patogūs, nereikalaujantys didelių investicijų. Visgi, norint parodyti savo vertę, tokių drabužių reiktų vengti biure, o juos dėvėti, tik penktadieniais, jei tai yra numatyta biuro taisyklėse.